Centrum
Spirální stabilizace
České Budějovice

Pomůžeme vám s těmito potížemi

Bolest zad

Bolesti zad

K nejčastějším zdravotním problémům naší civilizace patří bolesti zad, které trápí až 80 % lidí. Často je příčinou sedavé zaměstnání a samozřejmě nedostatek pohybu.

Zbavit se chronických potíží pomáhá unikátní systém cviků, které posilují svaly celého těla. Metoda je založená na řetězení jednotlivých svalů, to znamená že jeden článek navazuje na další a my ty svaly při pohybu propojíme. Tím vznikne sestupná spirála od lopatky dolů, hlavně přes břišní svaly, záda, hýžďové svaly až dolů k chodidlu. Základem metody je sestava cviků s elastickým lanem, které posilují svaly v těle kolem páteře a snižují tak tlak na meziobratlové ploténky a klouby. A tím pádem dochází k úlevě od bolesti. Cvičení je spojeno s hlubokým dýcháním, tzn. že protahujeme páteř vzadu i vepředu a otevíráme tím celý hrudník, dýcháme do břicha. Základem této metody není invazivní léčba, ale pravidelný pohyb.

Výhřez meziobratlového disku

Cvičením metody spirální stabilizace se výhřez meziobratlového disku zcela vstřebá za 3-12 měsíců, cca 1 mm za měsíc. Vracíme tak tělu jeho přirozené pohybové vzorce a učíme svaly znovu správně pracovat.

Je způsoben dlouhodobým přetížením páteře vertikálními svalovými řetězci, které vytvářejí tlak na obratle a na ploténky. Případná operace odstraní samotný výhřez, ale příčina tlaku zůstává. Proto po operaci může dojít k obnovení potíží. Cvičení spirálních svalových řetězců protahuje páteř směrem vzhůru, odlehčuje tlak na ploténkách a umožňuje vstřebání výhřezu. Vracíme tak tělu jeho přirozené pohybové vzorce a učíme svaly znovu správně pracovat.

České Budějovice - vyhřeznutá ploténka
Skolióza

Skolióza

Spirálně stabilizovaný svalový korzet protahuje páteř směrem vzhůru a tím ji vyrovnává do střední linie. Lze léčit i křivky větší než 40 stupňů dle Cobba, které byly dříve indikovány pro stabilizační operaci.

Hlavní příčinou skoliózy je porucha spirálního svalového korzetu a porucha koordinace a stabilizace chůze. Spirálně stabilizovaným cvičením je možno vytvořit svalový korzet a tuto poruchu kompenzovat. Plastový korzet tuto poruchu neodstraňuje, ale dále oslabuje dynamické stabilizační svaly a brání v zapojení spirálních svalových řetězců. Jsou to tedy svaly, kdo potřebuje léčbu, ne páteř, která svým zakřivením pouze reaguje na svalové nerovnováhy. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie od 5 do 100 let.

Potíže po operacích velkých kloubů

Cvičení Spirální stabilizace dostatečně regeneruje vzniklé zatížení a stabilizace dává pacientovi možnost 3-10. den odložit berle a používat trekové hole.

Příprava začíná ideálně již před operací, kdy posílíme svaly břicha a horních končetin. Předpokladem rehabilitace kyčle a kolene po operaci je plná zátěž operované končetiny 3.-10. den po operaci. Tento postup je běžný v Německu, Rakousku a USA. Většinou pravidelným cvičením během 3 měsíců dosáhneme dobré svalové harmonie a koordinace pohybu. Tlak na kyčelní kloub se zmírní a bolesti ustanou.

Potíže po operacích velkých kloubů
Deformity nohou

Deformity nohou

Většina potíží s chodidly souvisí se špatným postojem a držením těla. Svalové řetězce působí v těle ve formě spirály, která vede od lopatek až prstům na noze. Když se tato spirála někde na své dráze přeruší nebo oslabí, dochází na nohách k deformitám, které dovedeme spirální stabilizací odstranit.

Vbočený palec (Hallux valgus)

Patní ostruha

Špatný stoj a chůze

Ploché nohy

Problémy v těhotenství

Problémy s otěhotněním, příprava na těhotenství, cvičení během těhotenství, diastáza, návrat kondice po porodu. Aktivace břišních svalů, posílení svalů pánevního dna, prevence bolesti zad v těhotenství a po něm.

Rozestup přímých břišních svalů se může týkat každého, nejen žen po porodu. Musíme tedy vybudovat silný CORE.

Práce s diastázou je dlouhodobá – svaly musí obnovit svou primární činnost, vazivo zregenerovat, ale při správném životním stylu a pohybu můžeme výsledky vidět již za dva měsíce.

Vážná diastáza se pravděpodobně nestáhne na 100 %, ale rekonvalescencí můžeme předejít zdravotním komplikacím. Z estetického hlediska – pokud si vytvoříme kolem trupu přirozený korzet z našich svalů, bude bříško krásně oploštěné. I majitelé tukové zásoby v oblasti břicha jsou schopni ztonizovat svaly a zacelit diastázu.

Problémy v těhotenství
Migrény, závratě a bolesti krční páteře

Migrény, závratě a bolesti krční páteře

Denně stačí 2×30 minut léčebného cvičení (SM systému) pro harmonizaci svalového aparátu celého těla a dojde k odstranění negativních faktorů vedoucích k bolestem hlavy.

Bolesti hlavy jsou onemocněním centrálního nervového systému, který je nejčastěji přiveden do patologické situace chybnou situací na těle. Nejčastější příčinou je předsunuté držení hlavy, tzn. je potřeba vyrovnat tělo do osového postavení.

Jednostranné přetížení vertikálních svalů na krku – chybějící aktivita spirál – nedostatek reciproční inhibice vertikálních svalových řetězců – znamená to správně srovnat krční páteř do osy a provést trakci páteře. Při běžné chůzi dodržovat správné postavení hlavy. Příčinou může být i zúžení páteřního kanálu. Špatným držením hlavy (postavení krku) dochází k poruše prokrvení – výživy nervového systému. Další příčinou může být stres – při stresu se všechno v nás stáhne.

Prevence vzniku pracovního a sportovního přetížení

Ještě v minulém století znali lidé přetížení pouze fyzické – těžkou tělesnou prací. Dnešní doba přináší přetížení spíše nevyvážeností aktivit. Spirální stabilizace páteře vede k uvolnění, protažení a posílení těch správných svalů.

Systém Spirální stabilizace je regenerační a kondiční program, který pomáhá lidem v běžném životě udržet optimální kondici. Pomáháme ale také sportovcům – u těch metoda umožňuje zvýšit výkonnost, vyhnout se zranění a zachovat si zdraví. Tělo sportovce vyžaduje speciální péči, která se mu často nedostává. Zkrácené svaly a svalové dysbalance neumožňují ideální rozsah pohybu a brání v optimálním výkonu, to může vést k přetížení páteře a tělo je tak náchylnější ke zranění. Spirální stabilizace zpevňuje i protahuje, podstatně se prodlouží krok a zrychlí běh, je to cesta ke sportovním úspěchům a zachování zdraví.

České Budějovice - sportovní přetížení

Zajistěte si svůj termín

Konkrétní termín si můžete objednat prostřednictvím našeho rezervačního systému nebo telefonicky na čísle +420 703 374 692, kde Vám rádi poskytneme více informací.

Program Aktivní senior 60+

Termíny:

6.9.2023 – 4.10.2023 (vždy ve středu v 10 hod)

Cena 1 500 Kč / kurz (5 lekcí). Délka 1 lekce je 50 min.

S sebou pohodlné oblečení, ponožky, pití. Cvičíme bez bot. 

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz