Centrum
Spirální stabilizace
České Budějovice

Lekce a kurzy

Rozhodli jste se začít s metodou Spirální stabilizace nebo ji chcete pravidelně cvičit? Máme nabídku kurzů a lekcí pro dospělé, pro děti a pro terapeuty, trenéry a maséry. Zde najdete všechny, které naše Centrum Spirální stabilizace nabízí.

Na veškeré námi poskytované služby je nutné se předem objednat telefonicky, emailem či přes rezervační systém na našem webu.

Máte možnost od svého zaměstnavatele čerpat prostředky z fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP), poukázky Sodexo či další firemní benefity? Využijte je u nás.

Jak probíhají lekce a co nosit s sebou

Lekce začíná v celou hodinu a trvá 50 min. Dostavte se o 10 min dříve, abyste se stihli převléct a připravit. Cvičíme v pohodlném oblečení a v ponožkách. Při cvičení metody Spirální stabilizace používáme originální pomůcky, navržené přímo autorem metody MUDr. Smíškem. Všechny pomůcky je možné zakoupit přímo v Centru Spirální stabilizace v Českých Budějovicích.

Můžete si vybrat

Vstupní konzultace

Délka trvání  50 minut

Před tím, než s metodou Spirální stabilizace začnete, doporučujeme vždy vstupní konzultaci. Jedná se o jednorázové vyšetření, jehož cílem je zdokumentovat zdravotní problémy klienta a navrhnout vhodný cvičební plán. Analýza pohybového aparátu se provádí v klidu a pohybu, obsahuje měření rozsahu pohybu, demonstraci chůze, sedu. U poruch páteře si klient s sebou ideálně přinese zprávu od lékaře s popisem nálezu z RTG, CT, MR. S sebou pohodlné oblečení, ponožky.

Individuální lekce

Délka trvání 50 minut

Individuální lekce jsou určeny pro klienty, kteří chtějí rehabilitovat samostatně pod odborným vedením lektorky.

Cvičební plán je sestaven na míru klienta na základě vstupního vyšetření terapeutem.

Skupinové lekce

Délka trvání 50 minut

Skupinové cvičení je určeno pro klienty, kteří již absolvovali základní kurz nebo individuální lekce, takže mají informace o základních cvicích, pravidlech pro zdravou chůzi a správné držení těla. Cvičí se ve skupině maximálně 10 lidí v prostorách Centra Spirální stabilizace. Procvičují se základní pozice i pokročilejší cviky podle úrovně klientů. Na skupinové lekce se můžete přihlásit kdykoli v průběhu roku. Při zakoupení permanentky je cena lekce nižší.

Kurzy

Pro dospělé
s bolestmi zad

Kurz pro dospělé je určen pro všechny, kteří mají potíže s pohybovým aparátem (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, skolióza apod.). Během kurzu se naučíte základní sestavu cviků. Kurz je zaměřen na praktické provedení cviků. Cílem kurzu je vytvoření dlouhodobého léčebného plánu pro domácí péči.


 

Výuka probíhá v době od 9 do 16 hod.

4 400 Kč

Aktivní senior

Kurz je přednostně určen a přizpůsoben pro seniory 60+.  Léčebný program zohledňuje specifika vyššího věku i možné zdravotní potíže (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, skolióza, artróza apod.). Cílem cvičení je stabilizace páteře a celého těla, posílení a protažení svalů, nácvik stabilní chůze, prevence pádu. Maximální počet klientů na jeden kurz je 9. Je nutná rezervace předem.

 

1x týdně 1 lekce (celkem 5 lekcí)

1 500 Kč

děti se skoliózou a vadným držením těla

Pro děti se skoliózou
a vadným držením těla

Kurz je určen dětským pacientům se skoliózou a vadným držením těla. Dítě se učí správnému provedení cviků hravou formou a vytváří si intenzivní léčebný program pro domácí péči. Dítě na kurzy přichází s doprovodem jednoho dospělého, který má za úkol korigovat dítě při domácím cvičení dle instrukcí lektora. Doprovod neplatí kurzovné. Maximální počet dětí na jeden kurz je 10.

2x týdně 1 lekce (celkem 10 lekcí)

4 400 Kč

Intenzivní léčebný program

Účinná pomoc při úlevě od bolesti a potíží s pohybovým aparátem v každodenním životě. Program je určen pro klienty, kteří potřebují intenzivní terapii nebo jsou zdaleka (možnost ubytování v blízkosti našeho centra).

 • 5 ti denní komplexní léčba (s možností prodloužení)
 • Odborná a profesionální péče
 • Vstupní diagnostika
 • Stanovení individuálního rehabilitačního plánu
 • Terapie metodou Spirální stabilizace
 • 2x 50 ti minutové intenzivní cvičení včetně manuálních technik
 • Sestavení cvičení v domácím prostředí
 • Doporučení následného postupu kontroly cviků a vyhodnocení terapie
 • Nástupní den pouze pondělí

12 000 Kč

Škola chůze

• Chtěli byste vědět, zda jsou vaše nohy v pořádku?
• Rádi běháte, chodíte, tančíte, sportujete?
• Chcete svým nohám ulevit a předejít komplikacím?
• Bolí vás nohy a máte potíže?
• Rádi byste věděli co dělat, abyste svým nohám neubližovali?
Pokud jste si v duchu odpověděli vícekrát kladně, je Škola chůze určená přímo pro vás, tedy přesněji pro vaše nohy. Vezměte tedy osud vašich nohou do vlastních rukou a konečně udělejte radost i těm, které vás celý den nosí.
Obsah: praktický nácvik správné chůze, správného sedu a stoje, názorné ukázky špatného držení těla a chůze (promítání)
Doba trvání: 3 hodiny

1 800 Kč

Besedy

Zahradničení a bolesti zad

Beseda je určena všem, které při zahradničení trápí bolesti zad. Dozvíte se užitečné rady jak proti bolestem zad při práci na zahradě účinně bojovat.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Letní dovolená a bolesti zad

Beseda je určena všem, kteří chtějí svou letní dovolenou strávit bez bolestí zad. Naučíme Vás trikům, které Vám pomohou si dovolenou užít naplno.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Letní sporty a bolesti zad

Beseda je určena všem, kteří nemohou podávat své nejlepší sportovní výkony vinou bolestí zad. Poradíme Vám, jak sportovat tak, abyste si neničili Vaše záda.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Permanentky na cvičení

Nabízíme prodej permanentek, které platí na 10 lekcí a je možno je využít na individuální nebo skupinové lekce. Držitelé permanentky mají zvýhodněnou cenu 200 Kč za jednu skupinovou lekci (běžná cena 250 Kč). U individuálních lekcí je cena
s permanentkou 800 korun (běžná cena 900 Kč).

Na nákup permanentky můžete využít příspěvky zdravotní pojišťovny.

Pro záda ve firmách

Firmám, které se chtějí starat o zdraví svých zaměstnanců, nabízíme odborně upravený cvičební program, přizpůsobený potřebám jednotlivých pracovišť (kanceláře, výroba). Pomáháme zaměstnancům předcházet a snižovat následky způsobené sedavým zaměstnáním či nesprávními pohybovými vzorci. Eliminujeme tím rizika nemoci z povolání. Připravíme program dle vašich požadavků např. Škola chůze a správného sedu nebo jednorázové Dny zdraví. Nabídněte svým zaměstnancům skvělý benefit. 

Cena dle rozsahu poskytnutých služeb. 

Zavolejte nám +420 703 374 692

Podpořte zdraví svých blízkých

Darujte vašim blízkým, zaměstnancům nebo obchodním partnerům DÁRKOVÝ POUKAZ na Spirální stabilizaci. Platnost poukazuje 1 rok od data zakoupení.

Objednané dárkové poukazy vyplníme a pošleme na vaši e-mailovou adresu v elektronické podobě. Je také možné je vyzvednout v Centru Spirální stabilizace, případně zaslat poštou. Pokud budete chtít dárkový poukaz objednat telefonicky nebo získat bližší informace, prosím kontaktujte nás na čísle: +420 703 374 692

Dárkový poukaz je možné využít na služby, poskytované Centrem spirální stabilizace od hodnoty 1000 korun. Dárková poukaz na kurz cvičení spirální stabilizace České budějovice

Chcete si objednat kurzy nebo lekce telefonicky, případně se nás na něco zeptat?
Zavolejte nám na +420 703 374 692

Kurzy spirální stabilizace

TERMÍNY:

 • 06.09 – 04.10.2023 Kurz Aktivní senior
 • 16. – 17. 09. 2023   Kurz pacienti s bolestí zad – začátečníci
 • 07. – 08. 10. 2023   Kurz pacienti s bolestí zad – začátečníci

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Program Aktivní senior 60+

Termíny:

6.9.2023 – 4.10.2023 (vždy ve středu v 10 hod)

Cena 1 500 Kč / kurz (5 lekcí). Délka 1 lekce je 50 min.

S sebou pohodlné oblečení, ponožky, pití. Cvičíme bez bot. 

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Kurzy pro děti se skoliózou a vadným držením těla

Aktuálně nejsou vypsány konkrétní termíny. Pokud máte zájem o kurz pro děti, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.

Intenzivní léčebný program

Pokud máte zájem o léčebný program, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.

Ubytování: Klient si ubytování zajišťuje sám. Doporučujeme hotel U nádraží v blízkosti našeho centra (cca 700m). Bližší informace na tel. +420 734 200 826 a na webu www.hotelcb.cz

Škola chůze

TERMÍNY:

15.09.2023

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Kurzy pro terapeuty, trenéry a maséry

Aktuálně nejsou vypsány konkrétní termíny. Pokud máte zájem o kurz pro děti, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.