Centrum
Spirální stabilizace
České Budějovice

Lekce a kurzy

Rozhodli jste se začít s metodou Spirální stabilizace a chcete ji cvičit pravidelně? Máme nabídku kurzů a lekcí pro děti i dospělé. 

Na veškeré námi poskytované služby je nutné se předem objednat telefonicky, emailem či přes rezervační systém na našem webu.

Máte možnost od svého zaměstnavatele čerpat prostředky z fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP), poukázky Sodexo či další firemní benefity? Využijte je u nás.

Jak probíhají lekce a co nosit s sebou

Lekce začíná v celou hodinu a trvá 50 min. Dostavte se o 10 min dříve, abyste se stihli převléct a připravit. Cvičíme v pohodlném oblečení a v ponožkách. Při cvičení metody Spirální stabilizace používáme originální pomůcky, navržené přímo autorem metody MUDr. Smíškem. Všechny pomůcky je možné zakoupit přímo v Centru Spirální stabilizace v Českých Budějovicích.

Můžete si vybrat

Vstupní konzultace

Délka trvání  50 minut

Před tím, než s metodou Spirální stabilizace začnete, doporučujeme vždy vstupní konzultaci. Jedná se o jednorázové vyšetření, jehož cílem je zdokumentovat zdravotní problémy klienta a navrhnout vhodný cvičební plán. Analýza pohybového aparátu se provádí v klidu a pohybu, obsahuje měření rozsahu pohybu, demonstraci chůze, sedu. U poruch páteře si klient s sebou ideálně přinese zprávu od lékaře s popisem nálezu z RTG, CT, MR. S sebou pohodlné oblečení, ponožky.

Individuální lekce

Délka trvání 50 minut

Individuální lekce jsou určeny pro klienty, kteří chtějí rehabilitovat samostatně pod odborným vedením lektorky.

Cvičební plán je sestaven na míru klienta na základě vstupního vyšetření terapeutem.

Skupinové lekce

Délka trvání 50 minut

Skupinové cvičení je určeno pro klienty, kteří již absolvovali základní kurz nebo individuální lekce, takže mají informace o základních cvicích, pravidlech pro zdravou chůzi a správné držení těla. Cvičí se ve skupině maximálně 10 lidí v prostorách Centra Spirální stabilizace. Procvičují se základní pozice i pokročilejší cviky podle úrovně klientů. Na skupinové lekce se můžete přihlásit kdykoli v průběhu roku. Při zakoupení permanentky je cena lekce nižší.

Kurzy

Pro dospělé
s bolestmi zad

Kurz pro dospělé je určen pro všechny, kteří mají potíže s pohybovým aparátem (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, skolióza apod.). Během kurzu se naučíte základní sestavu cviků. Kurz je zaměřen na praktické provedení cviků. Cílem kurzu je vytvoření dlouhodobého léčebného plánu pro domácí péči.


 

Výuka probíhá v době od 9 do 16 hod.

4 400 Kč

Aktivní senior

Kurz je přednostně určen a přizpůsoben pro seniory 60+.  Léčebný program zohledňuje specifika vyššího věku i možné zdravotní potíže (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, skolióza, artróza apod.). Cílem cvičení je stabilizace páteře a celého těla, posílení a protažení svalů, nácvik stabilní chůze, prevence pádu. Maximální počet klientů na jeden kurz je 9. Je nutná rezervace předem.

 

1x týdně 1 lekce (celkem 5 lekcí)

1 500 Kč

děti se skoliózou a vadným držením těla

Pro děti se skoliózou
a vadným držením těla

Kurz je určen dětským pacientům se skoliózou a vadným držením těla. Dítě se učí správnému provedení cviků hravou formou a vytváří si intenzivní léčebný program pro domácí péči. Dítě na kurzy přichází s doprovodem jednoho dospělého, který má za úkol korigovat dítě při domácím cvičení dle instrukcí lektora. Doprovod neplatí kurzovné. Maximální počet dětí na jeden kurz je 10.

2x týdně 1 lekce (celkem 10 lekcí)

4 400 Kč

Léčebný pobyt

Účinná pomoc při úlevě od bolesti a potíží s pohybovým aparátem v každodenním životě. Program je určen pro klienty, kteří potřebují intenzivní terapii nebo jsou zdaleka (možnost ubytování v blízkosti našeho centra).

 • 5 ti denní komplexní léčba (s možností prodloužení)
 • Odborná a profesionální péče
 • Vstupní diagnostika
 • Stanovení individuálního rehabilitačního plánu
 • Terapie metodou Spirální stabilizace
 • 2x 50 ti minutové intenzivní cvičení včetně manuálních technik
 • Sestavení cvičení v domácím prostředí
 • Doporučení následného postupu kontroly cviků a vyhodnocení terapie
 • Nástupní den pouze pondělí

12 000 Kč

Škola chůze

• Chtěli byste vědět, zda jsou vaše nohy v pořádku?
• Rádi běháte, chodíte, tančíte, sportujete?
• Chcete svým nohám ulevit a předejít komplikacím?
• Bolí vás nohy a máte potíže?
• Rádi byste věděli co dělat, abyste svým nohám neubližovali?
Pokud jste si v duchu odpověděli vícekrát kladně, je Škola chůze určená přímo pro vás, tedy přesněji pro vaše nohy. Vezměte tedy osud vašich nohou do vlastních rukou a konečně udělejte radost i těm, které vás celý den nosí.
Obsah: praktický nácvik správné chůze, správného sedu a stoje, názorné ukázky špatného držení těla a chůze (promítání)
Doba trvání: 3 hodiny

1 800 Kč

Besedy

Zahradničení a bolesti zad

Beseda je určena všem, které při zahradničení trápí bolesti zad. Dozvíte se užitečné rady jak proti bolestem zad při práci na zahradě účinně bojovat.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Letní dovolená a bolesti zad

Beseda je určena všem, kteří chtějí svou letní dovolenou strávit bez bolestí zad. Naučíme Vás trikům, které Vám pomohou si dovolenou užít naplno.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Letní sporty a bolesti zad

Beseda je určena všem, kteří nemohou podávat své nejlepší sportovní výkony vinou bolestí zad. Poradíme Vám, jak sportovat tak, abyste si neničili Vaše záda.

Délka besedy je 60 minut.

250 Kč

Permanentky na cvičení

Nabízíme prodej permanentek, které platí na 10 lekcí a je možno je využít na individuální nebo skupinové lekce. Držitelé permanentky mají zvýhodněnou cenu 200 Kč za jednu skupinovou lekci (běžná cena 250 Kč). U individuálních lekcí je cena
s permanentkou 800 korun (běžná cena 900 Kč).

Na nákup permanentky můžete využít příspěvky zdravotní pojišťovny.

Dárkové poukazy

Darujte vašim blízkým, zaměstnancům nebo obchodním partnerům DÁRKOVÝ POUKAZ na Spirální stabilizaci. 

Objednané dárkové poukazy vyplníme a pošleme na vaši e-mailovou adresu v elektronické podobě. Je také možné je vyzvednout v Centru Spirální stabilizace, případně zaslat poštou. Pokud budete chtít dárkový poukaz objednat telefonicky nebo získat bližší informace, prosím kontaktujte nás na čísle: +420 703 374 692

Dárkový poukaz je možné využít na všechny služby, poskytované Centrem spirální stabilizace.Dárková poukaz na kurz cvičení spirální stabilizace České budějovice

Chcete si objednat kurzy nebo lekce telefonicky, případně se nás na něco zeptat?
Zavolejte nám na +420 703 374 692

Pomůcky

Elastické lano

Elastické lano je nezbytná pomůcka ke cvičení metody Spirální stabilizace a budete ho využívat téměř u všech cviků. Je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Lano o síle 6 mm je speciálně navrženo a vyvinuto přímo MUDr. Smíškem tak, aby při cvičení nedocházelo k přetěžování svalů. Lano má naprosto specifický odpor a průtažnost. Díky speciálnímu materiálu samotné gumy a opletu je zajištěna vysoká průtažnost lana (4x). Lano má speciální konstruovaná poutka pro upevnění na ruku a nohu, s možností stáhnout poutko gumičkou. Pro začátečníky je žádoucí začít cvičit nejprve pod odborným dohledem. Samotné cvičení není komplikované, obsahuje však detaily, které je potřeba hlídat. Pro sportovní účely nabízíme také lano silné 8 mm, které však není vhodné pro léčbu a regeneraci.

600 Kč

Balanční profi podložka

Balanční podložka se využívá při tréninku rovnováhy, koordinace a pro posílení hlubších svalových partií, které se jinak posilují velice obtížně. MUDr. Smíšek tuto balanční podložku vyvinul výhradně pro cvičení Spirální stabilizace. Díky ní máte jistotu, že vaše cvičení je maximálně účinné.
Podložka je vyrobena ze speciální odolné pěny, která má specifickou tvrdost a při cvičení musíte díky jejím balančním vlastnostem více zapojovat hluboký stabilizační systém. Podložku využijete hlavně pro cvičení vkleče. Vlastnosti pěny umožňují její dlouholeté používání bez známek prošlapání.

900 Kč

Opěrné hole

Set obsahuje 2 kusy opěrných holí o délce 120 cm. Hůl vám pomůže zejména u pokročilejších cviků s rotací v oblasti bederní páteře. Její pomoc při udržování rovnováhy oceníte i během protahovacích a posilovacích cviků, při kterých zvedáte nohy proti odporu elastického lana. Zesílíte s nimi činnost svalových spirál a zlepšíte vedení pohybu rukou a nácvik správné chůze s holemi. Opěrné hole jsou vyrobeny z extrémně lehkého materiálu s protiskluzovým koncem. Hole jsou speciálně navrženy MUDr. Smíškem pro cvičení metody Spirální stabilizace.

200 Kč

Cvičební set

Set obsahuje elastické lano, profi balanční podložku, opěrné hole a knihu Zdravá záda – autoři MUDr. Richard Smíšek, MUDr. Kateřina Smíšková, MUDr. Zuzana Smíšková. Kniha má 180 stran a najdete zde např. tyto kapitoly: historie metody – teoretické základy metody – cviky pro regenerace – cviky pro léčbu – svalové řetězce – hlavní principy metody – zásady léčba – klinické použití pro léčbu výhřezu disku v bederní a krční krajině, coxarthrózy a skoliózy.

2 000 Kč

Všechny pomůcky je možné zakoupit přímo v Centru Spirální stabilizace v rámci kurzů, lekcí nebo individuálních konzultací.

Kurzy spirální stabilizace

TERMÍNY:

 • 13. – 14. 1. 2024   Kurz pacienti s bolestí zad – začátečníci
 • 17. – 18. 2. 2024   Kurz pacienti s bolestí zad – začátečníci
 • 23. – 24. 3. 2024   Kurz pacienti s bolestí zad – začátečníci

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Program Aktivní senior 60+

Termíny:

3.1.2024 – 31.1.2024 

(vždy ve středu v 10 hod)

Cena 1 500 Kč / kurz (5 lekcí). Délka 1 lekce je 50 min.

S sebou pohodlné oblečení, ponožky, pití. Cvičíme bez bot. 

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Kurzy pro děti se skoliózou a vadným držením těla

Aktuálně nejsou vypsány konkrétní termíny. Pokud máte zájem o kurz pro děti, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.

Léčebný pobyt

Pokud máte zájem o léčebný pobyt, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon         +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.

Ubytování: Klient si ubytování zajišťuje sám. Doporučujeme hotel U nádraží v blízkosti našeho centra    (cca 700 m). Bližší informace na tel. +420 734 200 826 a na webu www.hotelcb.cz

Škola chůze

TERMÍNY:

15.09.2023

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz

Kurzy pro terapeuty, trenéry a maséry

Aktuálně nejsou vypsány konkrétní termíny. Pokud máte zájem o kurz pro děti, prosím kontaktujte nás na email info@prozada.cz, na telefon +420 703 374 692 nebo přes kontaktní formulář.