Centrum
Spirální stabilizace
České Budějovice

Pomůcky používané při cvičení Spirální stabilizace

Pomůcky

Elastické lano

Elastické lano je nezbytná pomůcka ke cvičení metody Spirální stabilizace a budete ho využívat téměř u všech cviků. Je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Lano o síle 6 mm je speciálně navrženo a vyvinuto přímo MUDr. Smíškem tak, aby při cvičení nedocházelo k přetěžování svalů. Lano má naprosto specifický odpor a průtažnost. Díky speciálnímu materiálu samotné gumy a opletu je zajištěna vysoká průtažnost lana (4x). Lano má speciální konstruovaná poutka pro upevnění na ruku a nohu, s možností stáhnout poutko gumičkou. Pro začátečníky je žádoucí začít cvičit nejprve pod odborným dohledem. Samotné cvičení není komplikované, obsahuje však detaily, které je potřeba hlídat. Pro sportovní účely nabízíme také lano silné 8 mm, které však není vhodné pro léčbu a regeneraci.

600 Kč

Balanční profi podložka

Balanční podložka se využívá při tréninku rovnováhy, koordinace a pro posílení hlubších svalových partií, které se jinak posilují velice obtížně. MUDr. Smíšek tuto balanční podložku vyvinul výhradně pro cvičení Spirální stabilizace. Díky ní máte jistotu, že vaše cvičení je maximálně účinné.
Podložka je vyrobena ze speciální odolné pěny, která má specifickou tvrdost a při cvičení musíte díky jejím balančním vlastnostem více zapojovat hluboký stabilizační systém. Podložku využijete hlavně pro cvičení vkleče. Vlastnosti pěny umožňují její dlouholeté používání bez známek prošlapání.

900 Kč

Opěrné hole

Set obsahuje 2 kusy opěrných holí o délce 120 cm. Hůl vám pomůže zejména u pokročilejších cviků s rotací v oblasti bederní páteře. Její pomoc při udržování rovnováhy oceníte i během protahovacích a posilovacích cviků, při kterých zvedáte nohy proti odporu elastického lana. Zesílíte s nimi činnost svalových spirál a zlepšíte vedení pohybu rukou a nácvik správné chůze s holemi. Opěrné hole jsou vyrobeny z extrémně lehkého materiálu s protiskluzovým koncem. Hole jsou speciálně navrženy MUDr. Smíškem pro cvičení metody Spirální stabilizace.

200 Kč

Cvičební set

Set obsahuje elastické lano, profi balanční podložku, opěrné hole a knihu Zdravá záda – autoři MUDr. Richard Smíšek, MUDr. Kateřina Smíšková, MUDr. Zuzana Smíšková. Kniha má 180 stran a najdete zde např. tyto kapitoly: historie metody – teoretické základy metody – cviky pro regenerace – cviky pro léčbu – svalové řetězce – hlavní principy metody – zásady léčba – klinické použití pro léčbu výhřezu disku v bederní a krční krajině, coxarthrózy a skoliózy.

2 000 Kč

Všechny pomůcky je možné zakoupit přímo v Centru Spirální stabilizace v rámci kurzů, lekcí nebo individuálních konzultací.

Program Aktivní senior 60+

Termíny:

6.9.2023 – 4.10.2023 (vždy ve středu v 10 hod)

Cena 1 500 Kč / kurz (5 lekcí). Délka 1 lekce je 50 min.

S sebou pohodlné oblečení, ponožky, pití. Cvičíme bez bot. 

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz