Centrum
Spirální stabilizace
České Budějovice

O metodě
Spirální stabilizace

Autorem této unikátní léčebné metody je MUDr. Richard Smíšek. Základem metody je sestava cviků s elastickým lanem, které posilují svaly v těle kolem páteře a snižují tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tím dochází k úlevě od bolesti. Jedná se o jednu z konzervativních metod léčby, která odstraňuje příčinu problému pomocí vytvoření svalového korzetu a zapojení správných svalových skupin během pohybu. Tato metoda slouží také jako prevence před degenerací páteře a bolestmi zad v důsledku negativních vlivů dnešního životního stylu (sedavé zaměstnání, vadné držení těla).

Spirální stabilizace je systematická péče o pohybový aparát člověka a funkci vnitřních orgánů. Propojuje rehabilitační léčbu s prevencí, regenerací a kondičním i výkonnostním tréninkem na jednotném metodickém postupu – toto propojení neposkytuje žádná jiná rehabilitační metoda.

Základem metody je spirálně stabilizovaný pohyb, který je nutno provádět pravidelně a je nutno jej integrovat do každodenní pohybové praxe.

Videa, která vám přiblíží metodu Spirální stabilizace

MUDr. Smíšková v pořadu ČT Sama doma

MUDr. Smíšek v pořadu ČT Gejzír

MUDr. Smíšek v Duši K s J. Duškem

Spirální svalové řetězce

Stabilizují optimálně koordinovanou chůzi

Posilují střed těla
šikmé břišní svaly

Rotují při chůzi
Při chůzi dochází k protirotaci hrudníku proti pánvi ve vertikální ose a k tvorbě dvou přirozených S křivek páteře.

Vytvářejí svalový korzet, který stabilizuje pohyb

Trénují se v léčebném, regeneračním nebo ve sportovním programu.

Pro koho je cvičení vhodné

Ženy, muži, děti, senioři, sportovci a všichni, koho trápí problémy bolesti zad nebo ti, kteří daným problémům s páteři chtějí předejít. Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu.

U sportovců se metoda zabývá také kondiční přípravou všech výkonnostních úrovní, která vede ke zlepšení výkonů sportovců. Předchází degeneraci a přetížení páteře a kloubů při sportování.

Upozornění:
Tato rehabilitační metoda nepomůže v případě, že příčina potíží nespočívá v pohybovém aparátu, ale v psychice nebo onemocnění vnitřních orgánů.

Příběh našeho klienta

„Před dvěma roky jsem začal trpět bolestmi hlavy. Bolesti přicházely, když jsem stál, ale nejhorší bylo sedět. Naopak vleže bolesti ustávaly, takže bylo zřejmé, že souvisejí s držením těla. Navštěvoval jsem rehabilitace, byly celkem čtyři vedené dvěma různými fyzioterapeuty.

Bohužel mi však konvenční metody pomáhaly jen částečně a problémy se stále vracely. Po roce a půl, na začátku roku 2022, jsem byl ve stavu, kdy bolest nastupovala jen pár hodin poté, co jsem vstal. Nemohl jsem vydržet v práci a jediné, co mi pomáhalo byla pozice vleže.

Takto se nedalo již fungovat. Pak mi kolega z práce řekl, že existuje cvičení prozada.cz. Zaujaly mě přehledné stránky, kde je vše vysvětleno a online rezervační systém. Na termín běžné rehabilitace jsem čekal většinou tři měsíce, ale tady jsem mohl do týdne začít cvičit.

Po měsíci cvičení mne bolesti hlavy začaly opouštět. Zmírnily se i bolesti ve tvářích a za očima. Po dalších dvou měsících i tyto příznaky vymizely. Díky cvičení SM systém jsem se zbavil bolestí, které mě omezovaly v běžném životě.”

Program Aktivní senior 60+

Termíny:

6.9.2023 – 4.10.2023 (vždy ve středu v 10 hod)

Cena 1 500 Kč / kurz (5 lekcí). Délka 1 lekce je 50 min.

S sebou pohodlné oblečení, ponožky, pití. Cvičíme bez bot. 

Centrum 
Spirální stabilizace
Družstevní 1
České Budějovice

 

Telefon: +420 703 374 692
E-mail: info@prozada.cz